• Sākums >
  • Mobilās aplikācijas “Dabas tūrisms” pilnveide un popularizēšana

Mobilās aplikācijas “Dabas tūrisms” pilnveide un popularizēšana

Reģ Nr. 1-08/18/2018

Projekta mērķis

Attīstīt, pilnveidot un popularizēt iepriekš izstrādāto mobilo aplikāciju “Dabas tūrisms”, lai nodrošinātu Dabas aizsardzības pārvaldei ar VARAM rīkojumu noteikto sasniedzamo rezultatīvo rādītāju 5000 jaunu aplikācijas lietotāju gadā.

Projekta uzdevumi

1. Audiogida funkcijas ieviešana mobilajā aplikācijā “Dabas tūrisms” un 90 audiogida stāstu (audiofailu) izveide: 10 par Gaujas Nacionālā parka un 20 par Slīteres Nacionālā parka dabas objektiem; katrs būs klausāms trīs valodās - latviešu, angļu, krievu valodā. Darbu veicēji nodrošinās stāstu tulkošanu un korekciju norādītajās svešvalodās, kā arī tekstu ieskaņošanu studijā, ieskaņoto audiofailu apstrādi un montāžu. 2. Aktivitāšu plāna un rīku izstrāde komunikācijai sociālajos medijos. 3. Atraktīvas, informējošas, interaktīvas vides reklāmas (elementa) izstrāde, izgatavošana un izvietošana 6 dabas izglītības centros, kā arī 110 tūrisma informācijas centros, birojos un punktos ar mērķi popularizēt mobilo aplikāciju “Dabas tūrisms” un tās jauno funkciju – audiogidu.

Projekta rezultāti

Lai modernā veidā sniegtu informāciju par tūrisma iespējām īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā, Dabas aizsardzības pārvalde 2015. gadā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā “Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas labākai pierobežas reģionu pieejamībai” izstrādāja mobilo aplikāciju “Dabas tūrisms”, kas viedtālruņu un planšetdatoru lietotājiem atvieglo apskates objektu, piemēram, taku, skatu torņu, atrašanu dabā, kā arī sniedz detalizētu informāciju par objektu pieejamību un citiem tūrisma pakalpojumiem. Patlaban VARAM ir noteicis Dabas aizsardzības pārvaldei sasniedzamo rezultatīvo rādītāju – 5000 jaunu mobilās aplikācijas “Dabas tūrisms” lietotāju ik gadu. Lai šo lietotāju skaitu sasniegtu, ir nepieciešams īstenot mobilās aplikācijas uzlabošanas un popularizēšanas aktivitātes. Divas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas – Gaujas Nacionālais parks un Slīteres Nacionālais parks – 2018. gadā svin savas jubilejas. Viens no jubilejas gada aktivitāšu uzdevumiem ir vēlreiz akcentēt to dibināšanas mērķus, tostarp iezīmēt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju nozīmi sabiedrības atpūtas un izglītošanas jomā. Līdz ar to šīs teritorijas izvēlētas par pilotteritorijām, par kuru 30 apskates objektiem (GNP – 10, SNP – 20) tiks veidoti audiogida stāstījumi. Šī audiogida funkcija esošajai mobilajai lietotnei piešķirs pavisam jaunu perspektīvu, tādejādi pat pēc trīs aprites gadiem, šo lietotni palīdzot pozicionēt un popularizēt lietotāju vidū kā Latvijā unikālu, inovatīvu un netradicionālu dabas tūrisma informācijas izplatīšanas “produktu”. Savukārt, lai visveiksmīgāk sasniegtu potenciālo mobilās lietotnes auditoriju, lietotni plānots popularizēt ar sociālo mediju kampaņas un vides objektu starpniecību jau esošajos tūrisma informācijas centros, birojos un punktos, kā arī Pārvaldes dabas izglītības centros. Patlaban ir noslēgts līgums ar SIA “CUBE” par aplikācijas tehnisko uzturēšanu un funkcionalitātes uzlabojumiem, lai aplikācija būtu lietojama arī uz jaunākajām operētājsistēmām. Līdz ar to caur šī projekta aktivitātēm plānots arī informēt par aplikācijas jauninājumiem, kas pakāpeniski tiks ieviesti turpmāko trīs gadu laikā.

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 30.11.2018
Īstenotājs Dabas aizsardzības pārvalde
Sigulda, Baznīcas iela 7, LV-2150
Projekta kopējās izmaksas 30 725.50 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 30 725.50 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.