• Sākums >
  • Vides izglītības nometne "Tērvetes dabas draugi"

Vides izglītības nometne "Tērvetes dabas draugi"

Reģ Nr. 1-08/17/2015

Projekta mērķis

Veicināt Tērvetes novada skolēnu interesi par vides jautājumiem, iepazīstināt ar dažādām dabas pētnieciskām metodēm un to praktisku pielietojumu, noorganizējot diennakts vides izglītības nometni.

Projekta uzdevumi

- sagatavot un noorganizēt diennakts vides izglītības nometni Tērvetes novada 24 skolēniem ar radošām nodarbībām: Papīra darbnīca, Jaunie ķīmiķi, Zāļu tējas, Stikla apgleznošanas darbnīca, Dabas veltes mākslā, Šķiro atbildīgi!; - veidot izpratni par nedzīvās un dzīvās dabas saistību, par cilvēka un dabas mijiedarbību, tās problēmām un motivēt aktīvai darbībai vides aizsardzībā; - veidot dabu saudzējošas uzvedības un darbības prasmes; - veicināt skolēnu interesi un motivāciju apgūt ķīmiju un citus mācību priekšmetus, kas saistīti ar dabaszinātnēm; - informēt skolēnus par profesijām, kurās nepieciešamas dabaszinības, un karjeras izaugsmes iespējām dabaszinību jomā; - pilnveidot skolēnu pētnieciskā darba, sadarbības un komunikācijas prasmes; - veicināt Tērvetes novada skolēnu iesaistīšanos lietderīga brīvā laika pavadīšanā; - informēt sabiedrību par projekta aktivitātēm.

Projekta rezultāti

1. Sagatavota un noorganizēta viena diennakts vides izglītības nometne Tērvetes novada skolēniem. 2. Sagatavotas un novadītas sešas radošās nodarbības: Papīra darbnīca, Jaunie ķīmiķi, Zāļu tējas, Stikla apgleznošanas darbnīca, Dabas veltes mākslā, Šķiro atbildīgi. 3. Tērvetes novada 24 skolēni iepazīstināti ar dažādām jomām, kas saistītas ar vides izglītību. 4. Izstrādāti nodarbību materiāli – prezentācijas materiāli par dabas saudzēšanu, aizsargāšanu, par cilvēka un dabas mijiedarbību, tās problēmām un atkritumu šķirošanu. 5. Izveidota nometnē tapušo darbu izstāde. 6. Izstrādātas un ievietotas publikācijas Tērvetes novada informatīvajā izdevumā „Laikam Līdzi” un Tērvetes novada un Augstkalnes vidusskolas mājas lapās, tādejādi iepazīstinot plašāku sabiedrību ar projekta aktivitātēm (vismaz 3 publikācijas).

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 31.08.2015
Īstenotājs Augstkalnes vidusskola
Augstkalnes pag., Tērvetes nov, "Ezerpils", LV-3709
Projekta kopējās izmaksas 4 053.15 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 755.29 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 755.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.