Dabas darbnīca 2015

Reģ Nr. 1-08/144/2015

Projekta mērķis

Veicināt bērnu un jauniešu izpratni par vidi un dabu, iemācīt dzīvot harmonijā ar dabu, dot iemaņas vides ilgtspējīgas attīstības pasākumu īstenošanā. Motivēt bērnus un jauniešus aktīvai darbībai vides aizsardzībā.

Projekta uzdevumi

• Dot iespēju lauku novadu bērniem strādāt darbnīcās kādas nav pieejamas novados • Dot iespēju apmeklēt Latgales vides izglītības centrus piedaloties mācību ekskursijās • Iepazīstināt ar vides profesiju pārstāvjiem: vides zinātnieks, mežzinis, arborēts u.c. • Sakopt 2 dižkoku apkārtni, izveidot šo dižkoku Pases • Iegūt ekoloģiskākā transporta līdzekļa velosipēda vadītāja apliecības, likt aizdomāties par personīgo ieguldījumu gaisa kvalitātes nodrošināšanā Projekta uzdevums ir iedrošināt, iedvesmot, sagatavot nometnes dalībniekus radoši pieiet dabas materiālu un otrreizējo izejvielu pielietošanai ikdienā un svētkos gatavojot noderīgas lietas, dāvanas. Saskaņā ar nometnes programmu sekmēt personības vispusīgu attīstību.

Projekta rezultāti

Nometnē darbosies 30 bērni un jaunieši no Sēlijas kultūrvēsturiskā novada pašvaldībām (Salas, Viesītes, Jēkabpils pilsētas, Jēkabpils novada, Krustpils novada, Aknīstes novada, Jaunjelgavas novada, Ilūkstes novada), dabas zinātņu olimpiāžu uzvarētāji, interesenti. Nometne darbosies 10 dienas. Jaunums. Tiks sakoptas 2 Jaunsēlpils muižas dižliepu apkātrtnes un dižliepu teritorijas tiks ierobežotas ar koka žogu. Arborēti veiks demonstrējumus koku kopšanā. 2 dižliepām izgatavos Pases (garums, augstums, vecums, vai ligzdo putni, kādi, vēsture, bioloģiskā vērtība u.c. informācija). Jaunums. Tiks sagatavotas fotogrāfijas un izdoti 50 kalendāri ar nometnes aktivitāšu un vietējo unikālo dabas objektu skatiem un LVAF LOGO visiem nometnes dalībniekiem, darbiniekiem un pašvaldībām no kurām nometnes dalībnieki ieradušies. Notiks 1 mācību ekskursija uz Latgales vides izglītības centriem Dagdas novadā un Daugavpilī. Notiks 1 mācību ekskursija „Daugavas ceļš” (Ķeguma HES un Pļaviņu HES apmeklējums, dienliliju kolekcijas un Latvijas prezidentu koku apskate Staburaga pagastā u.c.)

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 30.08.2015
Īstenotājs Vides un tūrisma attīstības klubs "Sēlija"
Brīvības iela 229, Jēkabpils, LV-5201
Projekta kopējās izmaksas 8 792.84 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 6 482.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.