Ekspedīcija pa Gaujas upi

Reģ Nr. 1-08/134/2015

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir radīt jauniešos izpratni par to, cik būtiski ir izturēties atbildīgi pret dabu un vidi sev apkārt. Bērni vecumā no 13-16 gadiem skolā sāk apgūt bioloģiju un ķīmiju un sāk izprast dabā notiekošos procesus, tādēļ šis ir īstais laiks, kad bērniem mācīt to, cik nopietnas sekas var radīt vides piesārņošana.

Projekta uzdevumi

Pēdējos gados aizvien aktuālāka kļūs vides piesārņošanas problēma, tādēļ īpaši svarīgi ir izskaidrot bērniem to, cik būtiski, ka ikviens iedzīvotājs izturas atbildīgi pret sev apkārt esošo vidi. Bērni priekšstatus par to, ko drīkst un ko nedrīkst darīt atrodoties dabā lielākoties gūst no saviem vecākiem un ne vienmēr vecāki sniedz pareizo piemēru, tādēļ šīs nometnes ietvaros mēs bērniem liksim pašiem noteikt Gaujas upes ūdens kvalitāti un izskaidrosim sekas, kādas var rasties, ja upes ūdens kvalitāte pasliktināsies, kā arī mudināsim bērnus dalīties ar savu pieredzi, vai viņi kādreizs ir piesārņojuši dabu, vai redzējuši kā kāds cits to ir darījis, kopīgi analizēsim šīs situācijas un sekas , ko šāda rīcība nodara apkārtējai videi, šādi bērniem ļaujot izprast, cik šāda rīcība ir kaitīga videi.

Projekta rezultāti

40 bērni no Ogres novada tiks izglītoti par atbildīgu dzīvesveidu, viņiem tiks izskaidrots, cik būtiski ir , lai ikviens no mums nepiesārņotu dabu un tai nekaitētu. Pēc nometnes mēs paredzam, ka bērniem būs radusies izpratne par to cik nozīmīgs ir atbildīgs dzīvesveids, un viņi ar iegūto pieredzi dalīsies ar savu ģimeni un draugiem, paskadrojot cik tas ir nozīmīgi un varbūt novēršot to, ka cilvēki, kas ir šiem jauniešiem blakus, piesārņo apkārtēo vidi. Pēc vasaras nometnes atgriežoties skolā viņi varēs dalīties savās zināšanās ar vienaudžiem bioloģijas un ķīmijas stundās, stāstot par praktisko pieredzi, kādu viņi ieguva nometnes laikā.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 19.07.2015
Īstenotājs Izaicini sevi
Saukas pagasts, Būkas, LV-5224
Projekta kopējās izmaksas 3 454.16 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 576.16 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.