• Sākums >
  • Tehniskās dokumentācijas izstrāde Alūksnes ezera “iekšezera” ekoloģiskā stāvokļa uzlabošanai

Tehniskās dokumentācijas izstrāde Alūksnes ezera “iekšezera” ekoloģiskā stāvokļa uzlabošanai

Reģ Nr. 1-08/118/2018

Projekta mērķis

Īstermiņa: Tehniskās dokumentācijas “Alūksnes ezera “iekšezera” ekoloģiskā stāvokļa uzlabošana” izstrāde, iekšezera attīrīšanas darbu risinājumu noteikšanai. Ilgtermiņa: Iekšezera ekoloģiskās kvalitātes uzlabošana, ietverot piesārņojuma novēršanu, t.i. ezera attīrīšanu, iekšezera noguluma slāņu samazināšanu.

Projekta uzdevumi

1. Tehniskās dokumentācijas “Alūksnes ezera “iekšezera” ekoloģiskā stāvokļa uzlabošana” izstrāde. Rezultātā tiks izstrādāta tehniskā dokumentācija, pēc kuras varēs veikt Alūksnes ezera iekšezera attīrīšanas darbus.

Projekta rezultāti

Kopš 1999. gada Alūksnes ezeru apsaimnieko Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “ALJA”. Aģentūras darbības galvenais mērķis ir lietderīga un efektīva Alūksnes novada administratīvajā teritorijā esošo publisko ezeru un upju apsaimniekošana, publisko pakalpojumu sniegšana Alūksnes novada iedzīvotājiem, kā arī viesiem un tūristiem rūpnieciskās zvejas un licencētās makšķerēšanas, ūdenssporta un atpūtas organizācijas jautājumos, kas saistīti ar Alūksnes novada publisko ezeru (tajā skaitā- salu) un upju ūdenstilpju un krasta zonas izmantošanu. Projekta ietvaros izstrādātā tehniskā dokumentācija paliks Alūksnes novada pašvaldības un pašvaldības aģentūras “ALJA” pārvaldībā. Tā tiks izmantota Alūksnes ezera iekšezera turpmāko attīrīšanas darbu veikšanai. Par izstrādātās tehniskās dokumentācijas rezultatīvu izmantošanu atbildību uzņemas Alūksnes novada pašvaldība, kas tās izpildei nodrošinās nepieciešamos tehniskos, administratīvos un finanšu resursus.

Vadlīnija Ūdeņu aizsardzība
Realizācijas laiks 30.04.2019
Īstenotājs Alūksnes novada pašvaldība
Alūksne, Dārza iela 11, LV-4301
Projekta kopējās izmaksas 55 000.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 49 500.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.