• Sākums >
  • Pededzes upes krasta nostiprināšana un infrastruktūras sakārtošana

Pededzes upes krasta nostiprināšana un infrastruktūras sakārtošana

Reģ Nr. 1-08/115/2018

Projekta mērķis

Īstermiņa: Pededzes upes krasta nostiprināšana un atpūtas vietas labiekārtošana pie upes. Ilgtermiņa: Upes krasta izskalojumu un nogruvumu riska novēršana un vēsturisko ēku saglabāšana un atpūtas vietas labiekārtošana pie Pededzes upes.

Projekta uzdevumi

1.Pededzes upes krasta nostiprināšana aptuveni 46 m garumā – izpildīti līgumi par tehniskā projekta izstrādi un autoruzraudzību, par būvniecības darbu veikšanu, par būvuzraudzību; 2.Atpūtas vietas ierīkošana – izpildīts pakalpojuma līgums.

Projekta rezultāti

Projekta rezultāts – nosiprinātais upes krasts ilgtermiņā nodrošinās vēsturiskā pieminekļa Muižas apbūves ēkas paglābšanu no sagruvuma riska, pils parka ainavas saglabāšanu drošā un estētiskā vidē. Kvalitatīvi pabeigtiem darbiem objekta uzturēšana turpmākajos gados nebūs nepieciešama. Pededzes upes krasts tiks regulāri apsekots, lai pārliecinātos, ka lietsūdeņu izskalojumu risks neveidojas par jaunu arī citās nozīmīgās un bieži apmeklētās vietās. Labiekārtotā atpūtas vieta veicinās cilvēkus izvēlēties atpūtu pie ūdeņiem un vairos pagasta atpazīstamību, no informācijas stendiem iedzīvotāji un viesi gūs zināšanas par vēsturisko un unikālo atrašanās vietu, upes ekosistēmu, atpūtas iespējām pie Pededzes upes. Atpūtas vietas uzturēšanu turpmākajos gados veiks Litenes pagasta pārvalde, kas līdz šim veiksmīgi uzturējusi un nodrošinājusi kārtību vēsturiskajā Litenes muižas parkā. Informācijas plāksnes nepieciešamības gadījumā gadu gaitā tiks atjaunotas; atkritumu izvešana no atpūtas vietas tiks iekļauta esošajā pakalpojuma līgumā par atkritumu izvešanu.

Vadlīnija Ūdeņu aizsardzība
Realizācijas laiks 15.04.2019
Īstenotājs Gulbenes novada dome
Gulbene, Ābeļu iela 2, LV-4401
Projekta kopējās izmaksas 49 930.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 44 930.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.