• Sākums >
  • Vides izglītības nometnes "Sakoptā vidē veselīga nākotne" organizēšana Sējas pamatskolā

Vides izglītības nometnes "Sakoptā vidē veselīga nākotne" organizēšana Sējas pamatskolā

Reģ Nr. 1-08/103/2015

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir noorganizēt vasaras brīvlaikā skolas vecuma bērniem vides izglītības un audzināšanas nometni, lai skolēniem sniegtu papildus zināšanas par vides saudzēšanas iespējām un problēmām, veidotu skolēnos iemaņas jebkurā vietā un laikā pašiem aiz sevis atstāt sakoptu un tīru vidi.

Projekta uzdevumi

1. Aktualizēt skolēniem risinājuma meklēšanu par tīras, sakoptas vides prasību īstenošanu. 2. Pielietot praktiski iegūtās zināšanas dabas aizsardzībā, sakopšanā un pētniecībā. 3. Praktiski pielietot iepriekš iegūtās zināšanas atkritumu savākšanā un šķirošanā, lai taupītu dabas resursus nākotnei. 4. Palīdzēt skolēniem saskatīt sakarības starp veselīgu uzturu, fiziskām aktivitātēm un sakoptu vidi pašu un turpmāko paaudžu veselīgai nākotnei. 5. Sagatavot dažādus izzinošus materiālus turpmākajai līdzcilvēku izglītošanai un audzināšanai.

Projekta rezultāti

Projekta rezultātā tiks noorganizēta viena nometne 20 skolas vecuma bērniem 6 dienu garumā. Realizējot šo projektu tiks sakopta vide ap Sējas pamatskolu un tai pieguļošā teritorija apmēram 3km2 platībā. Nometnes darbība tiks vērsta uz vides izglītību, kā rezultātā nometnes dalībnieki sagatavos jautājumu un atbilžu kartītes par vidi, dabas aizsardzību un resursu taupīšanu. Sagatavotās kartītes, sākoties jaunajam mācību gadam, tiks apkopotas un papildinātas, lai izveidotu vides izglītojošu spēli, kuru varēs izmantot citos Sējas pamatskolas organizētos pasākumos. Nometnes laikā bērni izgatavos 4 atkritumu urnas un tās tiks izvietotas Sējas pamatskolas teritorijā. Dabas takā, kuru sāka veidot jau 2008.gadā, tiks atzīmēti koki ar piesietām laminētām zīmēm par to, ka koki tika saglabāti pateicoties makulatūras vākšanai.

Vadlīnija Vides izglītība un audzināšana; Atbildīgs dzīvesveids
Realizācijas laiks 06.07.2015
Īstenotājs Sējas pamatskola
Sējas novads, "Jēņi", LV-2142
Projekta kopējās izmaksas 4 965.21 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 000.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.