Zvejas kontrole

Aktivitātes mērķis ir pilnveidot zvejas un makšķerēšanas kontroli jūrā, piekrastē un iekšējos ūdeņos.

Lai paaugstinātu Valsts vides dienesta inspekcijas kapacitāti un pilnveidotu un uzlabotu zvejas un vides prasību kontroles sistēmu, kā arī veidotu tehnisko bāzi atbilstoši Eiropas Savienības un starptautiskajām prasībām, projekta gaitā tiks iegādātas 11 specializētas apvidus automašīnas. Piemēroti transporta līdzekļi Valsts vides dienestam nepieciešami arī, lai pēc iespējas operatīvi nokļūtu pie ūdenstilpēm un ūdenstecēm bezceļa apstākļos jebkurā diennakts un sezonas laikā.

Īpaši zvejas kontrolei aprīkotajām automašīnām būs kravas kaste, vinča laivas ielaišanai un izvilkšanai no ūdens, sakabes āķis piekabes vilkšanai, jumta reliņi ar kravas platformu. Kravas kastē būs iespējams novietot darba apģērbu, degvielu laivām, dronus, piepūšamās laivas, eholotes, kā arī konfiscētos un izņemtos zvejas rīkus.

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles dienesta rīcībā tiks nodotas trīs automašīnas, savukārt viena specializēti aprīkota automašīna nonāks katrā no Valsts vides dienesta reģionālajām vides pārvaldēm – t.i. Valmieras RVP, Ventspils RVP, Rēzeknes RVP, Madonas RVP, Lielrīgas RVP, Liepājas RVP, Jelgavas RVP un Daugavpils RVP.

Lai pilnveidotu un uzlabotu zvejas un vides prasību kontroles sistēmu, ar Kohēzijas fonda atbalstu, tiks iegādāts arī uzraudzībai un kontrolei nepieciešamais tehniskais aprīkojums – piecas eholotes un četri bezpilota lidaparāti (droni).
 

  • Eholotes nodrošinās efektīvāku nelikumīgo zvejas rīku identificēšanu un zvejas kontroli piekrastes un iekšējos ūdeņos, jo ļaus inspektoriem īsākā laikā apsekot plašākas teritorijas. Radars, kas ietilpst eholotes komplektā, ļaus jūras piekrastes ūdeņos laikus pamanīt potenciālo pārkāpēju un novērst iespējamo pārkāpumu.

  • Bezpilota lidaparāti zvejas kontrolē līdz šim Latvijā plaši nav izmantoti. Šī inovatīvā zvejas kontroles un uzraudzības metode ļaus pārraudzīt plašāku teritoriju, novērot zvejas rīkus un laivas, kā arī fiksēt foto un video faktus apstākļos, kad inspektoru piekļuve pārbaudāmajam objektam nav iespējama vai ir apgrūtināta. Plānots, ka dronu izmantošana veicinās nelikumīgas zvejas samazināšanos valstī kopumā, jo kalpos arī kā papildu preventīvs līdzeklis nelikumīgas zvejas apkarošanā.

 

Atbildīgais partneris: Valsts vides dienests www.vvd.gov.lv
Aktivitāti plānots īstenot līdz: 2019. gada septembrim
Saziņai: Anna Pinka, projektu vadītāja | Tel.: 67084311, e-pasts: anna.pinka@vvd.gov.lv

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.