Turpinās būvdarbu iepirkuma procedūra pārbūves būvprojektam “Vides izglītības centrs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā”

07.01.2020

Novembra sākumā tika izsludināts būvdarbu iepirkums pārbūves būvprojektam “Vides izglītības centrs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā”. Decembrī saņemts pozitīvs atzinums no Centrālās finanšu un līguma aģentūras par būvniecības iepirkuma dokumentāciju un 27.decembrī noslēdzās pieteikumu iesniegšana. Šobrīd saņemti 7 piedāvājumi un notiek to izvērtēšanas procedūra. 

Kā ziņots iepriekš, 14. novembrī notika būvprojekta prezentācijas pasākums. Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka aicināja iepazīties ar plānoto Vides izglītības centra projektu.  Arhitekte Lāsma Piruška no SIA “BM-Projekts” zoodārza darbiniekiem, amatpersonām un mediju pārstāvjiem atrādīja savu veikumu, kas 2358,30 m² apbūves laukumā paredz izveidot energoefektīvu ēku ar kopējo platību 872,30 m², telpu kopējā platību 728,60 m². Atbilstoša lieluma telpas, iespēja tās transformēt un ērta konfigurācija nodrošinās vides izglītības programmu realizēšanu vienlaicīgi 3 dalībnieku grupām līdz 30 personām, veicinās vides izglītības programmu attīstību ne tikai skolēnu grupām, bet arī citām mērķgrupām: pieaugušajiem, ģimenēm, tūristiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pirmsskolas vecuma bērniem u.c.. Par iecerēto vides izglītības saturu stāstīja Rīgas Zoodārza Izglītības nodaļas vadītāja Laura Līdaka.

Vides izglītības centrā paredzēts apvienot telpas gan skolēnu mācību nodarbībām un interesentu semināriem, gan katram apmeklētājam pieejamu izstāžu zāli, gan no ēkas ārpuses aplūkojamas dzīvnieku ekspozīcijas. Projektu atzinīgi novērtēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola, Valsts reģionālās attīstības aģentūras Kohēzijas projekta vadītājs Artūrs Tribis, Rīgas Domes Izglītības pārvaldes Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa. 

Nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru pārbūves Latvijas Dabas muzejā, Nacionālajā botāniskajā dārzā un Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tiek veiktas Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” ietvaros.

Projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” mērķis ir valsts vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības vides pārvaldībā veicināšana, pilnveidojot par valsts vides monitoringu un kontroli atbildīgo iestāžu un nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru tehnisko nodrošinājumu, kā arī īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.
 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.