Noskaidrots NBD Vides izglītības centra projektētājs

22.03.2018

Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) taps jauns Vides izglītības centrs. Tas kļūs par vietu, kas aizraujošā, interaktīvā veidā stāstīs par augu lomu mūsu dzīvē, sniedzot plašu informāciju arī par dažādiem vides un bioloģiskās daudzveidības jautājumiem.

Vides izglītības centrā, kas mājvietu iegūs bijušajā administrācijas ēkā un vecajā oranžērijā, tiks izveidota interaktīva, izglītojoša ekspozīcija, kas veicinās izpratni par augu globālo nozīmi un notiekošajiem procesiem. Marta sākumā ir noslēdzies iepirkums “Ēku nr.004, 009, 010 pārbūves par Vides izglītības centru būvprojekta izstrāde un autoruzraudzība”. Būvprojekta izstrādi Vides izglītības centra izbūvei Nacionālajā botāniskajā dārzā veiks SIA “Eko Arh”.

Vides izglītības centrā saturīgi pavadīt laiku varēs gan pieaugušie, gan visa vecuma bērni. Centra apmeklētājiem būs iespēja piedalīties izzinošās ekskursijās, savukārt skolēniem un studentiem tiks piedāvātas lekcijas. Lai skolēniem būtu iespēja praktiski darboties, meklēt, pētīt, salīdzināt, mērīt un preparēt, tiks izveidota vide skolēnu mācību nodarbībām dabas zinībās.

Projekts “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālās nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” tiek realizēts ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta aktivitātes plānots ieviest līdz 2021. gada 29. novembrim.


 

Nacionālā botāniskā dārza bijusī administrācijas ēka un vecā oranžērija pārtaps par interaktīvu Vides izglītības centru.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.