Pozitīvas pārmaiņas sagaida Latvijas lielos vides informācijas centrus

13.03.2018

Februāra sākumā ir izsludināti publiskie iepirkumi par Nacionālā botāniskā dārza un Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza vides informācijas centru projektēšanu un autoruzraudzību. Šie nacionālas nozīmes vides informācijas centri iegūs jaunas telpas un ekspozīcijas, īpaši veidotas dabas un vides izziņai. Centri kļūs modernāki un apmeklētājiem interesantāki. Līdzīgas pārmaiņas gaidāmas arī atsevišķās Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijās.

Nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru pārbūve tiks veikta Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” ietvaros.

“Pārbūves mērķis ir nodrošināt apmeklētājiem kvalitatīvu iespēju iesaistīties dabas daudzveidības saglabāšanas, piesārņojuma samazināšanas, klimata pārmaiņu, dabas resursu un energoresursu patēriņa, kā arī citu vides jautājumu risināšanā,” skaidro Kohēzijas fonda projekta vadītājs Artūrs Tribis.

Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu apmeklē vairāk kā 300 000 cilvēku gadā. Vides izglītības darbs zooloģiskajā dārzā tiek veikts gan par bioloģiskās daudzveidības jautājumiem, gan sugu aizsardzības pasākumiem. Projekta gaitā plānots izbūvēt un aprīkot klases, tostarp – izveidot īpašu āra klasi. Tiks veidoti arī saistoši uzskates līdzekļi un ekspozīcija.

Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī ik gadu apmeklē vairāk kā 60 000 cilvēku un jau šobrīd tas sniedz plašu informācijas un pasākumu klāstu par dabas un vides tēmām. Projekta laikā tiks veidota ekspozīcija par augu globālo nozīmi, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, vides tehnoloģijām, izmantojot daudzveidīgas neformālas metodes, izveidota vide mācību nodarbībām botānikā, augu bioloģijā, bioģeogrāfijā un citās dabas zinībās, dodot iespēju skolēniem praktiski darboties, meklēt, pētīt, salīdzināt, mērīt un preparēt.

Vides izglītības centrs būs atsevišķi funkcionējošs Nacionālā botāniskā dārza objekts ar pastāvīgu ekspozīciju, kas spēj uzņemt gan organizētas grupas, gan arī individuālos apmeklētājus. Šim nolūkam tiks pārbūvēta bijušās administrācijas māja un vecā oranžērija ar palīgtelpām.

Kopumā Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta gaitā plānots modernizēt trīs nacionālas nozīmes vides informācijas centrus – Latvijas Dabas muzeju, Nacionālo botānisko dārzu un Rīgas Zoodārzu.

Iepirkuma dokumentācija Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam pieejama šeit: http://www.rigazoo.lv/lv/iepirkumi

Iepirkuma dokumentācija Nacionālajam botāniskajam dārzam pieejama šeit: https://www.nbd.gov.lv/lv/publiskie-iepirkumi

 

Projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” mērķis ir valsts vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības vides pārvaldībā veicināšana, pilnveidojot par valsts vides monitoringu un kontroli atbildīgo iestāžu un nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru tehnisko nodrošinājumu, kā arī īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.