Dabas izziņas pasākums „Piliens dabas” Salacas upes krastā

Šovasar, 15.augustā plkst. 15:30 Mazsalacā, Salacas upes krastā pie Valtenberģu muižas, notiks dabas izziņas pasākums „Piliens dabas”, kas ikvienu aicina atklāt Latvijas ūdens vides plašumus. Ūdens daudzveidību, tā iemītniekus varēs iepazīt darbnīcās un mākslinieciskos priekšnesumos no dienas vidus līdz pat tumsai.

Projekta „Radām novadam” Vidzemes Augstskolas komanda „Jauniešu vētra”, kas darbojas Mazsalacas novadā, pasākumu „Piliens dabas” rīko ar mērķi radīt vidi dabas izzināšanai, izprast to, gūt idejas un iemaņas kā uzlabot un saglabāt vides kvalitāti ikviena ikdienā. Tiks dota iespēja izzināt dabu, galvenokārt ūdens tematikā, profesionāļu pavadībā, labi un aktīvi pavadot dienu pie pašas Salacas upes.

„Salacas upe ir Latvijas dārgums, jo īpaši ikvienam tās „kaimiņam” Vidzemē no Burnieka ezera līdz Salacgrīvai. Ar pasākumu „Piliens dabas” vēlamies parādīt upes skaistumu, tur dzīvojošās floras un faunas bagātību”, stāsta organizatore, dabas entuziaste Ilze Sauša. „Pateicoties vides izglītības pasākumiem, kas saistoši ģimenēm ar bērniem ir iespēja audzināt paaudzes ar saudzīgu attieksmi un pārdomātām rūpēm pret dabu”, papildina komandas dalībniece Liene Lakstīgala.

Pasākumu „Piliens dabas” veidos vairākas tematiskās darbnīcas, muzikāli priekšnesumi. Pieredzējuši vides izglītības speciālisti no dabas izglītības centra „Vecupītes” ūdens tēmas spēles prieku radīs mazākajiem apmeklētājiem. „Latvijas ornitoloģijas biedrības” pārstāve interesentus aicinās piedalīties putnu pasaulē, kas mājo ap Salacas upi. Hidrobiologi, eksperti Loreta un Andris Urtāni savā darbnīcā analizēs Salacas upes zemes grunts ar ūdeni, tiks noteikti ūdens dzīvnieki, ūdensaugi, kas mājo ūdenstilpnē, kā arī aicinās iesaistīties spāres attīstības nodarbībā. Nodarbības vadītāji ir bagāti ar idejām, ikvienam tiks sagatavots pārsteigums, kas izvērtīsies nelielās sacensībās – kurš gan ir labākā un ātrākā kuģīša meistars Salacas upē? Kopā ar Latvijas Universitātes vides un ģeogrāfijas zinātņu absolventiem tiks vērtēti dažādu avotu, t.sk. sēravotu, ūdeņi. Biedrības „Homo ecos:” darbnīcā „Ūdens un uzturs” ikviens uzzinās, kas ir ritenis – mikseris. „Radošajā studijā” būs iespēja radīt savu piemiņas suvenīru pasākuma tematikā meistares Andas Kļaviņas vadībā, kā arī vērot paraugdemonstrējumus.

Salacas upes ielokā un Valtenberģu parka koku paēnā programmu bagātinās akustiskais koncerts ar kokles maigo skanējumu. Latvijas Entomoloģijas biedrība ar „kukaiņu spīdēšanu” ļaus ikvienam piedalīties kukaiņu izpētē un aplūkot, kādus kukaiņus pievilina gaisma. Deju studija „Happy dance Studio” sniegs ēnu teātra priekšnesumu „Četras stihijas”.

Pasākuma laikā notiks vēl vairākas atraktīvas nodarbes. Ikviens aicināts sekot līdzi „Jauniešu vētras” aktivitātēm un ieplānot 15.augustā būt Mazsalacā, lai redzētu un izbaudītu pasākumu „Piliens dabas”. Daba vienmēr ir skaista un mums ir daudz ko no tās mācīties!

Precizēta pasākuma programma būs pieejama www.mazsalaca.lv, kā arī organizācijas „Jauniešu vētra” profilos draugiem.lv/jauniesuvetra un facebook.com – ej.uz/jauniesuvetra.

Dabas izziņas pasākums „Piliens dabas” apmeklētājiem pieejams bez maksas pateicoties finansiālam atbalstam no Latvijas Vides aizsardzības fonda un Mazsalacas novada pašvaldības.

 

Plašākai informācijai:

Laila Skujiņa

Biedrība „Jauniešu vētra”

E-pasts: jauniesuvetra@gmail.com

Tālr.: +371 26458267

FB lapa: http://ej.uz/jauniesuvetra    

Draugiem.lv lapa: http://www.draugiem.lv/jauniesuvetra

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.