Noslēgusies LIFE programmas projektu ideju aprakstu iesniegšana

28.04.2020

Noslēdzoties LIFE programmas projektu ideju aprakstu iesniegšanai, LIFE Atbalsta vienība ir saņēmusi 25 potenciālo LIFE projektu ideju aprakstus.

Lai nodrošinātu kvalitatīvāku projektu pieteikumu iesniegšanu un lai varētu vieglāk strukturēt iespējamo atbalstu projektu pieteikumu rakstītājiem, kā arī veicinātu projektu ideju izplatību un partneru meklēšanu, LIFE Atbalsta vienība aicināja potenciālos projektu pieteicējus iesniegt projekta idejas aprakstu LIFE atbalsta vienībai.

Arī šogad ideju aprakstu iesniegšana tika organizēta pirms LIFE programmas uzsaukuma izsludināšanas. Ideju aprakstu iesniegšanas termiņš sākotnēji bija 31. marts.

2.aprīlī tika izsludināts 2020. gada LIFE programmas uzsaukums, kurā, ņemot vērā ārkārtējo situāciju, kas radusies COVID-19 krīzes dēļ, visi iesniegšanas termiņi ir pagarināti par vienu mēnesi. Reaģējot uz izmaiņām, LIFE atbalsta vienība pagarināja arī projektu ideju aprakstu iesniegšanas termiņu līdz 17.aprīlim. 

Līdz 17.aprīlim LIFE Atbalsta vienība ir saņēmusi 25 ideju aprakstus:

  • Vide un resursu efektivitāte – 11 idejas
  • Vides pārvaldība un informācija – 6 dejas
  • Daba un bioloģiskā daudzveidība – 4 idejas
  • Klimata pārmaiņu mazināšana – 4 idejas

Projektu ideju aprakstu iesniedzēji saņems izvērtējumu un ieteikumus projekta idejas attīstībai no LIFE atbalsta vienības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Atgādinām, ka uz LIFE programmas atbalstu var pretendēt arī projekti, kas nav iesnieguši projektu idejas aprakstu. Lai pretendētu uz EK LIFE programmas atbalstu, ir jāiesniedz projekta pieteikums Eiropas Komisijā saskaņā ar 2020.gada uzsaukuma nolikumu. Vairāk informācijas par šī gada LIFE programmas uzsaukumu ir iespējams iegūt šeit.

Aicinām sekot informācijai LIFE Atbalsta vienības mājas lapā, kā arī LIFE programmas oficiālajā EK mājas lapā.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.