Noslēgusies projektu iesniegšana 2019. gada LIFE konkursā

14.02.2020

Šī gada februārī noslēgusies 2019.gada pieteikšanās Eiropas Komisijas līdzfinansējumam vides un klimata pārmaiņu realizēšanai. No Latvijas LIFE programmas atbalstam pieteikti 5 projekti Vides apakšprogrammā un 9 projekti Klimata apakšprogrammā.

2019.gada LIFE programmas uzsaukuma pirmajā kārtā Vides apakšprogrammā tika iesniegtas 28 projektu koncepcijas no Latvijas (kur Latvijā reģistrēta juridiskā persona ir vadošais projekta partneris). Salīdzinoši, 2018. gadā tika iesniegtas 22 projektu koncepcijas. No visām koncepcijām, Eiropas Komisija aicināja 6 projektu iesniedzējus piedalīties arī konkursa otrajā kārta, iesniedzot pilnu projekta pieteikumu.

Pieteikšanās EK LIFE programmas finansējumam norit pēc 2017. gadā ieviestās divpakāpju pieteikšanās kārtības. Respektīvi, LIFE Vides apakšprogrammā tiek rīkota divpakāpju pieteikšanās, ar mērķi veicināt ideju izplatību un sekmēt kvalitatīvāku projektu pieteikumu sagatavošanu: sākotnēji iesniedzama projektu koncepcija (īss projekta mērķu, uzdevumu un rezultātu apraksts), ko Eiropas Komisija izvērtē un pēc tam sekmīgākos iesniedzējus aicina iesniegt pilnos projekta pieteikumus. LIFE Klimata apakšprogrammā jāiesniedz tikai projekta pilnais pieteikums.

Pilnu projektu pieteikumu iesniegšana noslēdzās 11. februārī un Vides apakšprogrammā no Latvijas tika iesniegti 5 projektu pieteikumi.

Kopumā 2019. gadā tika iesniegtas 37 projektu koncepcijas, kurās piedalās Latvija, un no tām 11 saņēma uzaicinājumu iesniegt pilnu projekta pieteikumu. No tām, 8 šo iespēju izmantoja un iesniedza pilnu projekta pieteikumu. Papildus, tika iesniegti arī 9 pilni projekta pieteikumi Klimata apakšprogrammā. Rezultāti gaidāmi ne ātrāk kā marta beigās.

Nākamais - 2020. gada uzsaukums tiks izsludināts 2.aprīlī, kad tiks publicētas arī konkursa vadlīnijas un projektu pieteikumu iesniegšanas termiņi. Paredzams, ka Vides apakšprogrammā saglabāsies divpakāpju iesniegšanas sistēma un Klimata apakšprogrammā joprojām vienpakāpes iesniegšanas sistēma.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.