No Latvijas šogad LIFE finansējuma saņemšanai iesniegti 20 projekti

Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija informē, ka noslēgusies 2018. gada pieteikšanās LIFE programmas finansējumam.

Šogad pieteikšanās Eiropas Komisijas (EK) LIFE programmas finansējumam pirmo reizi tika rīkota atšķirīgi abām (Vides un Klimata) apakšprogrammām.

Vides apakšprogrammā pieteikšanās notika divpakāpju sistēmā, sākotnēji iesniedzama projekta koncepcija un tās pozitīva vērtējuma gadījumā iesniedzējam tiek piedāvāts iesniegt pilno projekta pieteikumu. No Latvijas šajā apakšprogrammā kopā šogad tika iesniegtas 17 koncepcijas, t. sk.:

- 9 projekti/koncepcijas “Vides un resursu efektivitātes” jomā;
- 5 projekti/koncepcijas “Vides pārvaldības un informācijas” jomā;
- 3 projekti/koncepcijas “Dabas un bioloģiskās daudzveidības jomā”

Vides apakšprogrammā iesniegtās projektu koncepcijas tiks izvērtētas šogad un EK lēmumu pieņemšana par koncepciju tālāko virzību plānota tuvāko mēnešu laikā.

Klimata apakšprogrammā pieteikšanās EK LIFE finansējumam notika līdzšinējā kārtībā - iesniedzot projekta pieteikumus (iesniegšanas termiņš – 12. septembris). No Latvijas šajā programmā tika iesniegti 3 projekti, kā arī vienā projektā Latvija pārstāvēta partnera statusā. EK lēmumi par šiem projektiem būs zināmi nākamā gada sākumā.

Par LIFE programmu

LIFE programma ir Eiropas Savienības finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. LIFE programmas kopējais budžets laika posmam no 2018.–2020. gadam ir 1 657 miljoni eiro. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti 47 projekti.

Par LIFE Atbalsta vienību – projektu CAP LIFE LAT

CAP LIFE LAT (Projekts Nr. LIFE14CAP/LV/000002 “Capacity Building for LIFE Programme implementation in Latvia”) ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, un Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas īstenots LIFE projekts ar mērķi veicināt sekmīgo LIFE programmas projektu apjomu Latvijā, sniedzot atbalstu projektu pieteicējiem un realizētājiem.

Papildus informācija www.lifeprogramma.lv

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.