Konceptuāli piešķirts 2017. gada nacionālais finansējums LIFE projektiem

Pēc izvērtēšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) Ekspertu komisijā, saskaņošanas ar VARAM Investīciju projektu apstiprināšanas komisiju un Finanšu ministriju, VARAM pieņēmusi lēmumus par konceptuālu atbalstu nacionālā finansējuma piešķiršanu 16 potenciālajiem LIFE programmas projektiem 12 ,3 milj. EUR apmērā.

No konceptuāli atbalstītājiem projektiem 5 ir dabas un bioloģiskās daudzveidības, 6 klimata pārmaiņu mazināšanas, 2 vides un resursu efektivitātes, 2 – vides pārvaldības un informācijas, 1 – klimata pārvaldības un informācijas jomā. Nacionālais finansējums tiek piešķirts tad, ja projekts tiek iesniegts un apstiprināts Eiropas Komisijā. Savukārt, 10 iesniegtie projekti iekļuva rezerves sarakstā (šiem projektiem tiks konceptuāli piešķirts nacionālais finansējums gadījumā, ja projekts veiksmīgi startē EK konkursā un kāds no augstāk novērtētajiem projektiem neiesniegs projektu EK vai netiks apstiprināts EK.)

Īstenojot projektu "Kapacitātes palielināšana LIFE programmas ieviešanai Latvijā" un tajā paredzētos komunikācijas pasākumus, novērojams būtisks intereses pieaugums par LIFE programmu un iespējām saņemt nacionālo finansējumu LIFE programmas projektu īstenošanai - pieteikušās gan nevalstiskās organizācijas, gan pašvaldības, gan privātie uzņēmēji. LIFE atbalsta vienībā iespējams saņemt konsultācijas, ieteikumus un iegūt plašāku informāciju par pieteikšanās kārtību Eiropas Komisijas LIFE programmas finansējumam.

Par programmu

Programma LIFE ir ES finansēšanas instruments, kas paredzēts vides aizsardzības un klimata aizsardzības pasākumiem. Tā darbojas kopš 1992. gada un ir līdzfinansējusi vairāk nekā 4300 projektu visā ES un ārpussavienības valstīs, mobilizējot 8,8 miljardus eiro un ieguldot 3,9 miljardus eiro vides un klimata aizsardzībā. Vienmēr vienlaicīgi tiek īstenoti aptuveni 1100 projekti. Programmas LIFE budžets 2014.-2020. gadam ir 3,4 miljardi eiro, un tā ir iedalīta divās apakšprogrammās: viena apakšprogramma videi un otra — klimata aizsardzības pasākumiem.

Nākamais LIFE programmas uzsaukums plānots 2018.gadā, par kuru plašāka informācija tiks publicēta LIFE programmas mājaslapā. Projekta Nr.: LIFE14CAP/LV/000002

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.