Eiropas Komisija izsludina LIFE programmas 2017.gada projektu uzsaukumu

Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija informē, ka Eiropas Komisijas mājas lapā 2017. gada 28.aprīlī ir publicēts uzsaukums LIFE programmas projektu iesniegšanai 2017.gadā.

Eiropas Komisija aicina juridiskas personas (organizācijas) reģistrētas Eiropas Savienībā iesniegt projekta pieteikumus 2017. gada uzsaukumam LIFE programmas finansējumam. Šis aicinājums attiecas uz abām LIFE Vides un Klimata pārmaiņu apakšprogrammām. Šī gada kopējais budžets ir vairāk kā 373 miljoni eiro, no kuriem vairāk kā 290 miljoni eiro paredzēti Vides apakšprogrammai un 82 miljoni eiro Klimata pasākumu apakšprogrammai.

Šogad Eiropas Komisija ir īpaši ieinteresēta saņemt projektus ar augstu tirgus gatavību  (‘close to market projects’), t.i., projektus, kas piedāvā jaunus risinājumus ar skaidriem vides un/vai klimata ieguvumiem un kuri ir pietiekoši augstā tehniskā līmenī un biznesam gatavi.

Projektu pieteikšana notiek elektroniski, izmantojot sistēmu e-proposal. Projektu pieteikšanas termiņi:

  • Klimata pasākumu apakšprogrammai – 2017.gada 7.septembris (16:00 pēc Briseles laika);
  • Vides apakšprogrammai –
    • Vide un resursefektivitāte – 2017.gada 12.septembris (16:00 pēc Briseles laika);
    • Vides pārvaldība un informācija – 2017.gada 14.septembris (16:00 pēc Briseles laika);
    •  Daba un bioloģiskā daudzveidība – 2017.gada 14.septembris (16:00 pēc Briseles laika);

Plašāka informācija par uzsaukumu pieejama oficiālajā mājas lapā http://ec.europa.eu/environment/life/funding/life2017/index.htm#traditional

Pieteikšanās nacionālajam finansējumam līdz 2017.gada 31. maijam. Informācija par pieteikšanos nacionālajam finansējumam LIFE programmas projektiem pieejama šeit: http://www.lifeprogramma.lv/lv/jaunumi/news_132.html

Konsultācijām par jebkuriem ar LIFE programmu saistītiem jautājumiem vērsties LIFE atbalsta vienībā: http://www.lifeprogramma.lv/lv/kontakti

Par programmu

LIFE programma ir Eiropas Savienības (ES) finansēts instruments vides kvalitātes un klimata pārmaiņu inovatīvu un ilgtspējīgu uzlabojumu veikšanai. LIFE programmas darbības laiks ir no 2014.gada līdz 2020.gadam ar kopējo pieejamo investīciju apmēru 3,3 miljardi eur. Apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī Nacionālais līdzfinansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001.gada, un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti 32 projekti.

Par projektu

CAP LIFE LAT ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas (LVAFA) veidots projekts ar mērķi veicināt sekmīgo LIFE programmas projektu apjomu Latvijā, sniedzot atbalstu projektu pieteicējiem un realizētājiem. Mērķa sasniegšanai izveidota LIFE atbalsta vienība, kurā interesenti var saņemt konsultācijas un ieteikumus no pieredzējušiem ekspertiem. Projekta ietvaros tiek rīkotas arī regulāras LIFE projektu pieteicēju un realizētāju mācības, izstrādāta mentoringa programma un organizētā īpaša konsultatīvā padome efektīvākai mērķa sasniegšanai.

Projekta Nr.: LIFE14CAP/LV/000002

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.