Vienpadsmit peldvietas un jahtu ostas no Latvijas izvirzītas Zilajam karogam

09.03.2009

2009. gada 5.martā Vides Ministrijā notika Nacionālās peldvietu un jahtu ostu izvērtēšanas Komisijas (Zilā Karoga Nacionālās žūrijas) sēde, kurā tika izvērtēti Latvijas pašvaldību un jahtu ostu pieteikumi Zilā Karoga iegūšanai.

Nacionālā žūrija izvērtēja piecpadsmit pieteikumus – no tiem 13 peldvietu un 2 jahtu ostu kategorijā. Uz starptautisko žūriju tika izvirzītas 9 peldvietas un abas jahtu ostas.

Starptautiskā žūrija vērtēs Liepājas dienvidrietumu pludmali un pludmali pie stadiona, Ventspils pilsētas pludmali, Abragciema kempinga peldvietu Engurē, Majoru un Jaunķemeru peldvietas Jūrmalā, Vakarbuļļu peldvietu Rīgā, Stropu ezera peldvietu un peldvietu "Stropu vilnis" Daugavpilī. Jahtu ostu kategorijā tiks vērtētas divas ostas - Pāvilostas jahtu centrs un Liepājas jahtu centrs.

Starptautiskā žūrija savu izvērtējumu sāks 8. martā un Zilā Karoga ieguvēji šogad būs zināmi jau aprīļa beigās.

Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.

Zilā Karoga un citas FEE International programmas Latvijā īsteno "Vides izglītības fonds" sadarbībā ar Vides ministriju un Latvijas Vides aizsardzības fondu.

Zilā Karoga nacionālo žūriju vada Vides ministrs Raimonds Vējonis. Nacionālās žūrijas sastāvā ir Vides ministrijas, Veselības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Sabiedrības veselības aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Tūrisma attīstības valsts aģentūras, Zēģelētāju Savienības, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Hidroekoloģijas institūta, VAK un Vides izglītības fonda pārstāvji.

Latvijā no Baltijas valstīm jau pagājušajā gadā plīvoja visvairāk ZK – 14 un gaidāms, ka arī šogad Latvija savu līdera lomu saglabās.

Informācija: Jānis Ulme, janis.ulme@zemesdraugi.lv, www.videsfonds.lv

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.