11. februārī notiks ikgadējā LIFE programmas INFO diena

05.02.2020

11. februārī aicinām uzņēmējus, pašvaldību pārstāvjus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un citus interesentus uz LIFE INFO dienu, kurā būs iespējams iepazīties ar informāciju par Eiropas Savienības atbalsta programmas LIFE līdzfinansējuma piesaistes iespējām Latvijā! Pasākums notiks Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas telpās, Peldu ielā 25, Rīgā, 4. stāvā.

Šis pasākums ir paredzēts tiem, kuri līdz šim ar LIFE programmu nav bijuši pazīstami, tādēļ pasākuma ietvaros tiks sniegta informācija par LIFE programmas mērķiem, sniegtajām iespējām, nosacījumiem un projektu sagatavošanas procesu. Tāpat, būs iespēja uzzināt sīkāk par LIFE programmas prioritārajām jomām, projektu veidiem, finansējuma iespējām un saņemšanas procesu.

LIFE ir Eiropas Savienības dabas un vides aizsardzības un klimata pārmaiņu atbalsta programma, ar kuras palīdzību Latvijā ir realizēti daudzi vides kvalitāti uzlabojoši projekti, piemēram, alternatīvās biodegvelas ražošana no zālāju biomasas un meža biotopu atjaunošana Gaujas Nacionālajā parkā.

Ar LIFE programmas atbalstu uzņēmēji var izstrādāt inovatīvus produktus, uzlabot ražošanas kvalitāti un resursu efektivitāti, kā arī aizstāt nevēlamus ķīmiskus savienojumus ar videi draudzīgiem aizvietotājiem savos produktos. Arī pašvaldības var izmantot LIFE sniegto atbalstu, realizējot projektus, kas samazina vides ietekmi uz infrastruktūru, informē sabiedrību, uzlabo tehnoloģiskos procesus pašvaldībā vai risina citas pašvaldībā aktuālas, ar vidi un klimatu saistītas problēmas. Nevalstisko organizāciju pārstāvjus un valsts iestādes aicinām iepazīties ar iespējām piesaistīt LIFE līdzfinansējumu klimata un vides aizsardzības projektiem.

Šogad LIFE INFO dienā piedalīsies arī NEEMO pārstāvis, lai pastāstītu par close-to-market projektiem. Papildus, noderīgu informāciju par Eiropas Savienības aktualitātēm sniegs Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvis Mārtiņš Zemītis. Dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk arī par programmu Apvārsnis 2020.

LIFE INFO dienu organizē LIFE Atbalsta vienība - galvenais atbalsts LIFE programmas interesentiem, pieteicējiem un realizētājiem.

 

Ar pasākuma programmu vari iepazīties ŠEIT.

Lai pieteiktos pasākumam, līdz 7.februārim jāaizpilda reģistrācijas anketa.

Informāciju sagatavoja: Madara Eihe,
LIFE Atbalsta vienības sabiedrisko attiecību
speciāliste mob.: +371 22725595
madara.eihe@vraa.gov.lv

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.