• Sākums >
  • Aktualitātes >
  • Jaunumi >
  • VRAA īstenotajā Kohēzijas fonda projektā tuvojas noslēgumam būvprojekta “Vides izglītības centrs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā” izstrāde

VRAA īstenotajā Kohēzijas fonda projektā tuvojas noslēgumam būvprojekta “Vides izglītības centrs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā” izstrāde

24.07.2019

BM-Projekts un Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs turpina sadarbību par būvprojekta izstrādi objektam “Vides izglītības centrs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā”. Kā norāda Rīgas Zooloģiskā dārza Komunikācijas vadītāja Laura Līdaka, “šī gada otrajā ceturksnī veikti saskaņojumi un precizējumi par arhitektūras detalizētiem risinājumiem, teritorijas konstrukciju risinājumiem, ēkas un iekštelpu interjera un iekārtu tehniskajām specifikācijām; izstrādāti inženiertīklu, komunikāciju un apsardzes sistēmas plāni; koriģēts teritorijas vertikālais plāns. Jūlijā plānots uzsākt pārbūves būvprojekta ekspertīzes procesu”.

Paralēli uzsākta telpiskās un saturiskās perspektīvas izpēte, informācijas un materiālu atlase iekštelpu ekspozīcijām un mācību telpu saturiskajai daļai. Saskaņā ar vides izglītības programmu, iecerēts izveidot 6 tematiskās līnijas saistībā ar pamattēmu “Dabas aizsardzība un Bioloģiskās daudzveidības saglabāšana”.

Nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru pārbūves Latvijas Dabas muzejā, Nacionālajā botāniskajā dārzā un Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tiek veiktas Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” ietvaros.

Projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” mērķis ir valsts vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības vides pārvaldībā veicināšana, pilnveidojot par valsts vides monitoringu un kontroli atbildīgo iestāžu un nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru tehnisko nodrošinājumu, kā arī īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Ziņas sagatavošanā izmantota Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza sniegtā informācija.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.