• Sākums >
  • Aktualitātes >
  • Jaunumi >
  • LVAFA īstenotajā Kohēzijas fonda projektā LLU uzstāda divas autonomas ūdens paraugu ievākšanas iekārtas

LVAFA īstenotajā Kohēzijas fonda projektā LLU uzstāda divas autonomas ūdens paraugu ievākšanas iekārtas

18.06.2019

Latvijas Lauksaimniecības universitāte ar Kohēzijas fonda finansiālu atbalstu ir uzstādījusi divas iekārtas, kas paredzētas ūdeņu paraugu autonomai ievākšanai (attēlā).

“Viens no projekta mērķiem ir sekmēt precīzākas, savlaicīgākas, vispusīgākas un kvalitatīvākas informācijas ieguvi iekšzemes ūdeņu monitoringam. Jaunās iekārtas spēs autonomi ievākt ūdeņu paraugus, tādējādi nodrošinot datu ieguvi, kas ļauj iegūt noteikta perioda (dienu, nedēļas, mēneša) vidējo ūdens paraugu,” stāsta Linda Grinberga, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Kohēzijas fonda projekta darbību vadītāja.

Plānots, ka projekta gaitā tiks izveidotas jaunas ūdeņu monitoringa stacijas, kā arī pilnveidots esošo staciju tehniskais aprīkojums.

Jau ziņots, ka 2018. gada otrajā ceturksnī Latvijas Lauksaimniecības universitāte projekta ietvaros izsludināja iepirkumu, un veica pārvietojamas monitoringa stacijas korpusa iegādi un uzstādīšanu mākslīgo mitrzemju mērījumiem zemnieku saimniecībā “Mežacīruļi”, Zaļenieku pagastā. Šobrīd uzstādītā monitoringa stacija tiek aprīkota ar nepieciešamajām iekārtām.

Mitrzeme ir ūdenskrātuve, kas spēj attīrīt lauksaimniecības radīto piesārņojumu ar augu barības vielām. Mākslīgajās mitrzemēs tiek izmantoti dabā notiekošie pašattīrīšanās procesi, t.sk. mitrāju īpašība aizturēt suspendētās augsnes daļiņas un izšķīdušās minerālvielas. Vairāk par mākslīgajām mitrzemēm, to veidiem un funkcijām iespējams uzzināt šeit.

Projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” mērķis ir valsts vides monitoringa un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības vides pārvaldībā veicināšana, pilnveidojot par valsts vides monitoringu un kontroli atbildīgo iestāžu un nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centru tehnisko nodrošinājumu, kā arī īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.