• Sākums >
  • Aktualitātes >
  • Jaunumi >
  • LVAFA īstenotajā Kohēzijas fonda projektā Valsts vides dienests izveido risku, avāriju un avāriju situāciju kontroles centru

LVAFA īstenotajā Kohēzijas fonda projektā Valsts vides dienests izveido risku, avāriju un avāriju situāciju kontroles centru

Valsts vides dienests ar Kohēzijas fonda atbalstu izveidojis vides risku, avāriju un avāriju situāciju kontroles un vadības centru. Centrs atrodas Valsts vides dienesta centrālajā struktūrvienībā – Rūpniecības ielā 23, Rīgā.

Plānots, ka vides risku, avāriju un avāriju situāciju kontroles centra izveide ļaus operatīvi organizēt vides risku, avāriju un avāriju situāciju koordinēšanu, vadīšanu un nodrošinās Valsts vides dienesta kontroles funkcionalitāti vides risku, avāriju un avāriju situāciju gadījumos.

Mūsdienīgās informācijas tehnoloģijas, kas iegādātas un uzstādītas centrā projekta “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” laikā, uzlabos sadarbību un nodrošinās operatīvu informācijas apmaiņu starp dažādām iestādēm.

Centrs nodrošinās arī operatīvu informācijas sniegšanu sabiedrībai un plašsaziņas līdzekļiem. Izmantojot progresīvas tehnoloģijas, tiks nodrošināta interaktīva avāriju un avāriju situāciju vizualizācija, sazināšanās, teletilta veidošana, vadīšana un situācijas tālāka virzība. Lai centra darbība tiktu nodrošināta arī elektroenerģijas piegādes traucējumu situācijās, ir iegādāts un uzstādīts dīzeļģenerators.

Tāpat projekta gaitā aprīkotās telpas iespējams izmantot Valsts vides dienesta inspektoru un ekspertu mācībām.

Risku, avāriju un avāriju situāciju kontroles centrs Rūpniecības ielā 23, Rīgā.

 

Valsts vides dienests iepirkumus veicis LVAFA īstenotā projektā “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” Nr.5.4.2.2./17/I/002. Projekta mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.