LVAFA īstenotajā Kohēzijas fonda projektā piegādāti 11 jauni transporta līdzekļi zvejas kontrolei

Valsts vides dienesta (VVD) zvejas kontroles inspektori pārbaudēm turpmāk izmantos jaunus transporta līdzekļus – 11 specializētas zvejas kontroles automašīnas. Transporta līdzekļu iegāde veikta pateicoties Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstam.

Transportlīdzekļi nepieciešami, lai paaugstinātu VVD inspekcijas kapacitāti, kā arī pilnveidotu un uzlabotu zvejas un vides prasību kontroles sistēmu un veidotu tehnisko bāzi atbilstoši Eiropas Savienības un starptautiskajām prasībām.

“Specializētie transportlīdzekļi palielinās inspektoru veiktspēju un ļaus operatīvi nokļūt pie ūdenstilpēm un ūdenstecēm bezceļa apstākļos jebkurā diennakts un sezonas laikā, tādējādi padarot zvejas kontroli Latvijas ūdeņos efektīvāku,” norāda VVD Kohēzijas fonda projekta vadītāja Anna Pinka.

Īpaši zvejas kontrolei aprīkotajām automašīnām ir kravas kaste, vinča laivas ielaišanai un izvilkšanai no ūdens, sakabes āķis piekabes vilkšanai, jumta reliņi ar kravas platformu. Kravas kastē ir iespējams novietot darba apģērbu, degvielu laivām, dronus, piepūšamās laivas, eholotes, kā arī konfiscētos un izņemtos zvejas rīkus.

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles dienesta rīcībā tiks nodotas trīs automašīnas, savukārt pa vienai specializēti aprīkotai automašīnai nonāks katrā no Valsts vides dienesta reģionālajām vides pārvaldēm – Valmierā, Ventspilī, Rēzeknē, Madonā, Rīgā, Liepājā, Jelgavā un Daugavpilī.

Transporta līdzekļu piegādāja SIA "Amserv Motors". Iepirkums tiek veikts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” ietvaros.

Jau ziņots, ka 2018. gada aprīļa beigās VVD ar Kohēzijas fonda atbalstu iegādājās četrus jaunus bezpilota lidaparātus un tiem nepieciešamo aprīkojumu iekšzemes ūdeņu kontrolei.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.