Konference ikgadējā pasākuma “Zaļā nedēļa” ietvaros

No 29. maija līdz 2. jūnijam Briselē noritēja Eiropas Savienības ikgadējais pasākums “Zaļā nedēļa” ar augsta līmeņa konferenci kā centrālo pasākumu, kur papildus vispārīgiem jautājumiem par zaļo ekonomiku tika spriests arī par LIFE 2017. gada uzsaukumu. Konferencē uzstājās Eiropas Savienības vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisārs Karmenu Vella un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.
Konferences fokusā - Eiropas zaļā industrija, kuras apgrozījums šobrīd ir 700 miljardi eiro, kas sastāda apmēram 2,1 % no kopējā Eiropas iekšzemes IKP. Tieši šī nozare ieņems līderpozīcijas globālajā tirgū, tās apjomam līdz 2030. gadam tiek prognozēta trīskāršošanās. Kopš 2000. gada tā radījusi 4,2 miljonus jaunas darba vietas. Tiek lēsts, ka 1 % ietaupītu izejmateriālu ražošanā rada 23 miljardu eiro ieguvumu un 100-200 000 jaunu darba vietu.
“Zaļās nedēļas” konferences pirmā diena tika veltīta nodarbinātības tēmai – spraigi noritēja paneļdiskusijas ar uzņēmējiem, kurus var uzskatīt par paraugiem “zaļās nodarbinātības” jomā. Vakarā notika Green Awards ceremonija, kurā 12 izcilākie LIFE projekti saņēma balvas. Latvijas pārstāvji konkursam šoreiz netika nominēti.
Konferences otrās dienas tēma – zaļās ekonomikas jomas ar lielāko pievienoto vērtība un izaugsmes potenciālu, paralēli notika arī LIFE informatīvais pasākums, kur pārstāvji no Eiropas Komisijas un EASME stāstīja par programmu, par topošo daudzgadu darba plānu un tā jaunievedumiem, kā arī niansēm, kurām jāpievērš īpaša uzmanība, rakstot projektus. Konferencē piedalījās Latvijas LIFE Atbalsta vienības vecākā eksperte Zane Pūpola.

 

Informāciju sagatavoja
LIFE atbalsta vienības sabiedrisko attiecību speciāliste
Inga Vasiļjeva